Motorrad roadshow 2018

Motorrad roadshow po roce opět v ACR auto.
Ve dnech 28. a 29.4.2018 se v Českých Budějovicích konala již tradiční BMW Motorrad Roadshow, kde se zájemci mohli registrovat na testovací jízdy a vyzkoušet motocykly BMW. V průběhu obou dnů proběhlo na nejnovějších typech motorek na 200 testovacích jízd.


 
 

Zahájení sezóny Moto 2018

Jednu slunečnou sobotu, 7. 4. konkrétně, jsme zahájili Moto sezónu 2018 a to ve velkém stylu v Minipivovaru Kněžínek. Celé odpoledne nám krásně svítilo slunce a i přes prudký vítr se zahájení povedlo. Největším úspěchem celého odpoledne ale byl jeden brutální stroj – BMW HP 4 Race. Tenhle modrobílý fešák se líbil prostě všem!

 
 

Motosalon 8.-11.3. 2018

MOTOSALON je největší oborovou prezentací ve střední Evropě, jako jediný motocyklový veletrh s gescí Svazu dovozců automobilů (SDA) – motocyklová sekce.

Dle dohody společnosti Veletrhy Brno, a.s. a motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů se od roku 2010 veletrh MOTOSALON střídavě koná v Brně a Praze. Devátý ročník veletrhu MOTOSALON se tak po roční pauze opět uskuteční na brněnském výstavišti.

Veletrh předvede reprezentativní zastoupení významných značek dostupných na českém trhu s nejaktuálnějšími novinkami a nabídne návštěvníkovi přehlídku všeho, co s motocyklem souvisí včetně atraktivních doprovodných programů.

 
 

BMW Motorrad Roadshow 2017

BMW Motorrad si nejen pro naše zákazníky i v letošním roce připravila Motorrad Roadshow. Celá akce byla koncipována tak, aby si návštěvníci mohli vyzkoušet novinky v modelových řadách a také novinky z řady vybavení motorkářů. Roadshow byla tentokrát dvoudenní a na převáděcích motorkách se za příjemného počasí vystřídalo více než sto motorkářů.

 
 

Netrpělivost se vyplácí!

Nečekej a nenech si ujet ty nejlepší nabídky!
Objednej si novou mašinu do konce března 2018 a získej bonus 12 345 Kč na nákup vybavení motorkáře a příslušenství značky BMW Motorrad.
Na co (ještě) čekáš? Než zařadíš 1, 2, 3, 4, 5, tak to bude pryč.
http://motorrad-early-bird.com/cz

 
 

Modely 2017 již u nás

nyní k nám na showroom dorazily některé z novinek pro rok 2017. A to konkrétně čtyřválcové modely BMW S 1000 R a BMW S 1000 RR.

 
 

Nové BMW HP4 RACE

Fascinující technická řešení, přinášející maximální výkony na závodním okruhu, byla vždy doménou několika málo továrních závodních motocyklů, upravených k dokonalosti do posledního detailu. V podobě nového HP4 RACE představuje BMW Motorrad čistokrevný závodní motocykl, který bude vyroben v omezeném počtu 750 kusů. O jeho pečlivou montáž se stará malý, vysoce specializovaný tým, který je zárukou té nejvyšší úrovně kvality.

Mnichov. Fascinující technická řešení, přinášející maximální výkony na závodním okruhu, byla vždy doménou několika málo továrních závodních motocyklů, upravených k dokonalosti do posledního detailu. V podobě nového HP4 RACE představuje BMW Motorrad čistokrevný závodní motocykl, který bude vyroben v omezeném počtu 750 kusů. O jeho pečlivou montáž se stará malý, vysoce specializovaný tým, který je zárukou té nejvyšší úrovně kvality.

Pokud jde o motor, elektroniku a odpružení, dosahuje HP4 RACE stejné úrovně jako dnešní tovární závodní stroje kategorie superbike. Rám je dokonce díky své karbonové konstrukci překonává. Plně natankovaný a připravený vyrazit váží HP4 RACE pouhých 171 kilogramů. Je tedy ještě lehčí než tovární závodní stroje, které dnes jezdí závody Světového poháru superbiků, a jeho hmotnost jen mírně překonává závodní motocykly šampionátu MotoGP.

Průmyslově vyráběný karbonový nosný rám, samonosný zadní polorám a kola z karbonu.
S modelem HP4 RACE se BMW Motorrad stává prvním motocyklovým výrobcem na světě, který na trh uvádí motocykl s rámem vyrobeným čistě z karbonu. Ten váží jen 7,8 kilogramu a je vyráběn průmyslově, byť v omezených sériích. Kdokoliv si tak může pořídit technologie budoucnosti. Ze stejného moderního materiálu jsou vyrobena i obě kola, což umožnilo dosáhnout snížení jejich hmotnosti o přibližně 30 procent ve srovnání s kovanými koly z lehkých slitin při zachování mimořádně tuhé konstrukce.

Odpružení Öhlins, kyvná vidlice z lehkých slitin a jednodílné brzdové třmeny Brembo ze strojů Světového poháru superbiků.
Nový model HP4 RACE splňuje ty nejvyšší nároky závodních technologií i pokud jde o odpružení a brzdy. Přední vidlice upside-down FGR 300 i pružicí a tlumicí jednotka TTX 36 G pocházejí z produkce švédského výrobce Öhlins, identické díly používají také motocykly pro Světový pohár superbiků, stejně jako stroje pro MotoGP. Kyvná vidlice z lehkých slitin, vyrobená z frézovaných i plechových částí, je další součástí, která pochází přímo ze Světového poháru superbiků.

I brzdový systém modelu HP4 RACE, jehož základem jsou dva jednodílné brzdové třmeny Brembo GP4 PR, využívá dílů jinak používaných jen ve strojích Světového poháru. Titanové pístky se speciální povrchovou úpravou a jednodílné hliníkové třmeny s chemicky niklovaným povrchem představují v tuto chvíli tu nejlepší dostupnou kombinaci materiálů. Ve spojení s ocelovými závodními brzdovými kotouči T-type o tloušťce 6,75 mm a průměru 320 mm nabízí tento systém ohromující účinnost.

Čistokrevný závodní motor a převodovka s krátkými převody, přizpůsobenými specifikacím Světového poháru.
Novou HP4 RACE pohání čistokrevný závodní motor, podobný specifikacím 6.2 a 7.2, používaným ve vytrvalostních závodech a Světovém poháru superbiků. Disponuje špičkovým výkonem 158 kW (215 k) ve 13 900 1/min. Maximálního točivého momentu 120 Nm dosahuje v 10 000 1/min. Maximální otáčky byly oproti modelu S 1000 RR posunuty ze 14 200 1/min na 14 500 1/min. K dosažení nejlepších možných výkonů přispívá i šestistupňová převodovka s optimalizovanými poměry jednotlivých převodových stupňů a volitelným stálým převodem (součástí jsou různá ozubená kola a napínáky řetězů).

Hmotnostně optimalizovaný elektrický systém, 2D přístrojový panel, Dynamická kontrola trakce DTC, motorová brzda EBR, systém Wheelie Control a další elektronické systémy.
Motocykl BMW HP4 RACE je vybaven širokou paletou elektronických řídicích a asistenčních systémů, stejně jako hmotnostně optimalizovaným palubním elektrickým systémem, který byl vyladěn tak, aby splňoval závodní požadavky. Bohatá škála informací je k dispozici na 2D přístrojovém panelu s přenosnou datovou pamětí (2D logger).

Široké možnosti nastavení pro různé typy okruhu a silniční podmínky nabízí slyšitelný systém Dynamické kontroly trakce DTC, ovládaný omezením přívodu paliva, motorová brzda EBR a systém asistence pro jízdu po zadním kole Wheelie Control. Všechny tyto systémy mohou být dle požadavků řidiče specificky naprogramovány pro každý převodový stupeň, což umožňuje optimální využití potenciálu dynamiky, který nový model HP4 RACE nabízí. Mezi další elektronické funkce patří omezovač rychlosti Pit Lane Limiter, který pomáhá dodržet omezení v boxové uličce, nebo Launch Control pro perfektní závodní starty.

Lehké karbonové doplňky a palivová nádrž z ručně broušeného hliníku.
Karbonové doplňky, kryt tlumiče sání a kryt sedla u nového modelu HP4 RACE jsou provedeny v barvách BMW HP Motorsport. Ručně broušená hliníková nádrž s čirým lakem podtrhuje vzhled vysoce kvalitního závodního motocyklu.

Přehled nejdůležitějších prvků nového modelu BMW HP4 RACE:

Karbonový skořepinový rám o hmotnosti jen 7,8 kilogramu.
Samonosný karbonový zadní polorám s třístupňovým nastavením výšky.
Karbonová kola, která přinášejí úsporu hmotnosti až 30 procent proti srovnatelným kovaným kolům z lehkých slitin.
Převrácená přední vidlice upside-down Öhlins FGR 300.
Pružicí a tlumicí jednotka Öhlins TTX 36 GP.
Jednodílné brzdové třmeny Brembo GP4 PR se závodními ocelovými kotouči T-Type 320 (tloušťka 6,75 mm) vpředu.
Závodní motor na úrovni Světového poháru superbiků o výkonu 158 kW (215 k) v 13 900 1/min a maximálním točivým momentem 120 Nm v 10 000 1/min.
Závodní převodovka s krátkými převody a upravenými poměry.
Hmotnostně optimalizovaný elektrický systém s lehkou
lithium-iontovou 5Ah baterií.
2D přístrojový panel a 2D záznam dat včetně loggeru.
Dynamická kontrola trakce DTC (programovatelná pro zvolené převodové stupně v 15 úrovních).
Motorová brzda EBR (programovatelná pro zvolené převodové stupně v 15 úrovních).
Wheelie Control (programovatelné pro zvolené stupně).
Launch Control.
Pit Lane Limiter.
Odlehčené doplňky z karbonu s rychlopříchytkami.
Lak v barvách BMW HP Motorsport.
Omezená série jen 750 kusů, každý individuálně zpracovaný.

 
 

Ukončení MOTO sezony 2016

8.10.2016 jsme se v průběhu krásného sobotního dne sešli k testování motorek BMW jako jsou R nineT, S1000 XR, R1200 GS a R 1200 RT. Jako nejžhavější novinku jme měli možnost projet R nineT Scrambler. V pohodové atmosféře jsme při grilování a dobrém pití ukončili letošní motorkovou sezonu a budeme se společně s vámi těšit na další.

 
 

BMW Motorrad Roadshow 2016

14.5. 2016 proběhla již tradiční BMW Motorrad Roadshow, kde se zájemci mohli registrovat na testovací jízdy s motocykly BMW. Celý den byl tedy organizovaný do hodinových časových úseků, ve kterých probíhaly jízdy. K dispozici byly tyto motocykly: C 650 GT, C 650 Sport, F 800 GS, S 1000 XR, S 1000 RR, K 1600 GT, R 1200 nineT, R 1200 GS, R 1200 R. Počasí nám vyšlo stejně jako loni - krásné.

 
 

Veletrh moto v Brně 3.- 6.3.2016

MOTOSALON je největší oborovou prezentací ve střední Evropě, jako jediný motocyklový veletrh s gescí Svazu dovozců automobilů (SDA) – motocyklová sekce a za podpory Sdružení automobilového průmyslu (AIA). Na stánku BMW Motorrad vás přivítá prodejce motocyklů z ACR auto Pavel Sýkora.

web motosalonu

 
 

Roadshow v ACR auto

Pro příznivce motorek plánujeme i v letošním roce představení novinek 2016.
V květnu si budete moci vyzkoušet zbrusu nové modely motocyklů BMW přímo u nás v ACR auto.
Sledujte naše webové stránky, přesným termín akce včas zveřejníme.

 
 

Otevření sezóny 2015

Mezi příznivci značky BMW již máme mnoho vášnivých motorkářů a proto jsme se rozhodli uspořádat společnou vyjížďku. V sobotu 25.4.2015 se tedy konal 1. ročník Otevření motorkářské sezony ACR auto! Motorkáři se sešli na showroomu, kde na ně čekala vydatná snídaně, seznámení s programem a pohodová atmosféra. Po snídani všichni naskákali na své stroje a vyrazili na projížďku přes Freistadt na Lipno. Cílovou stanicí byl malebný Penzion Rak, kde byl připraven pozdní oběd a volná zábava. Počasí vyšlo skvěle a vyjížďka se velmi zdařila. Věříme, že si všichni tímto bezva startem užijí celou sezonu a budeme doufat v krásné počasí i na další rok!

 
 

Matěj Smrž jezdí na motocyklu BMW S 1000 RR

Matěj Smrž. Co se Vám vybaví při vyslovení tohoto jména? Pro nás je to špičkový motocyklový jezdec, který pochází z Českých Budějovic a na svém kontě má již mnoho úspěšných závodů. Nyní se přesouvá pod křídla stáje Wilbers BMW Racing, kde bude jezdit na motocyklu BMW S 1000 RR německé mistrovství silničních motocyklů SUPERBIKE IDM. V čem jiném by tedy měl jezdit na čtyřech kolech než v BMW! Proto se společnost ACR auto, jako jediný autorizovaný prodejce motocyklů BMW a vozů BMW na jihu Čech, rozhodla podpořit Matěje a vůz mu zapůjčila. Vozem, který dostal Matěj k dispozici, je BMW řady 5 Touring. Jsme rádi, že si Matěj nově vybral právě barvy BMW a přejeme mnoho úspěchů v nadcházející závodní sezóně.

 
 

Vážení příznivci motocyklů BMW

Od září 2014 vás můžeme s radostí přivítat ve zcela nových prostorách showroomu BMW ACR auto, kde mají motocykly svou oddělenou část a máme možnost ukázat vám velkou část současné produktové řady BMW Motorrad, příslušenství i kolekce oblečení.

 
 

Dne 10.5.2014 proběhla v ACR auto první akce BMW Motorrad Roadshow na jihu Čech.

V průběhu celého dne si zájemci o testovací jízdy mohli vybrat z deseti motocyklů BMW a vydat se na jízdu do okolí Českých Budějovic. Testované motocykly BMW - R nineT, S 1000 R, R 1200 GS Adventure, R 1200 RT, F 800 GS Adventure , HP4.

 
 
 
Moduly
Hlavni fotka aktuality
  • Logo BMW
  • Mapa
  • ACR auto, a.s.
   Okružní 49
   370 04 České Budějovice
   Česká republika
  • IČO: 26025582
   DIČ: CZ26025582
   Telefon: 387 221 111